6. vydání FOCUSmagazine 5. vydání FOCUSmagazine 4. vydání FOCUSmagazine 3. vydání FOCUSmagazine 2. vydání FOCUSmagazine 1. vydání FOCUSmagazine
1 2 3 4 5 6

6 Komentáře

Lightroom 4 b6Firma Adobe včera pozdě večer evropského času vydala Photoshop Lightroom 4.1 Beta 6, opravuje některé drobné chyby a nově umí zpracovat RAW formáty fotoaparátů Canon EOS 5D Mark III, Fujifilm X-Pro1, Nikon D800 a Olympus OM-D E-M5.

Stáhnout si ji můžete odtud.

Označení Beta 6 ukazuje, že jsme velice blízko ostré verzi 4.1, a podle našich zkušeností by to mohlo být někdy před prázdninami. Více v článku.

Co se určitě změnilo zásadně, to je rychlost reakcí při práci se 4. verzí Lightroom. V redakci máme sice 6jádrový stroj s 16 GB paměti, ale i tak byly některé prodlevy patrné. Nová verze, tedy Beta 6, se svižnější, při odšumování, při přepínání mezi moduly. Něco tedy Adome vylepšilo.

Pro fotografie upravené v křivkách ve verzi 3 se nezobrazovala ve verzi 4 bodová křívka - to je opraveno. Také upravili možnost nastavit si plugin pro otevírání fotografií v externích aplikacích Edit-in
Edit-in functionality has been restored to external applications including Adobe Photoshop and Nik plugins
Nahrávání GPS dat má být rychlejší, stejně tak byla obnovena možnost obnovil náhledy pro DNG soubory pro více jak 100 fotografií, rychlost se také dotkla prohlížení adresářů - to se normálně vůbec nepoužívá, ale někdy si do adresářů ukládáme třeba GPS logy apod. Stávalo se také, že při ukončení Lightroomu 4 se ztratila uložená fotokniha. Změny se také projevily u vytváření fotoknih, protože modul Develop někdy nesprávně upravil fotografie pro tento modul. Nyní se také zobrazují postscriptové souboryPostscript Type 1 Fonts ve Font menu modulu Book. A nakonec Clarity přidala více šedé.

Beta 6 umožňuje dále:

  • vytvářet HDR fotografie (pro 16, 24 nebo 32bitové TIF soubory),
  • ukládat fotoknihy vytvořené v modulu Book do JPG formátu,
  • publikovat fotografie pomocí pluginu Publish do služby Adobe Revel (více v tomto videu),
  • podporuje nové fotoaparáty Canon EOS 5D Mark III, Fujifilm X-Pro1, Nikon D800 a Olympus OM-D E-M5,
  • opravuje chyby objevené v předchozích verzích Lightroomu.

 

 

6 Komentáře

Lightroom 4.1

Obrázek uživatele Atnarf

Ostrá verze Lightroom 4.1 je již od včerejška t.j. 30.5.2012 např na Adobe.com

František Hrubý

není to beta 6,

Obrázek uživatele Martin Kozák

ale beta 7 (respektive teď už je beta 7)

Beta 6 to je

Obrázek uživatele martinkamin

Jsem si jistý, že to je beta 6 Lightroom 4. Nemvluvíš náhodou o Camera RAW, to je 7.1

Ještě poznám rozdíl mezi

Obrázek uživatele Martin Kozák

Ještě poznám rozdíl mezi Camera Raw a Lightroome. Když jsem včera večer v Lightroomu 4 nechal zkontrolovat dostupné aktualizace, napsal mi, že je k dispozici beta 7.

Lightroom, který je vlastně verze?

Obrázek uživatele martinkamin

Děkuji za reakce, tak se to docela zamotalo. My jsem stáhli včera večer verzi beta 6, ty tvrdíš, že existuje Beta 7 a nyní na Adobe visí ostrá Lightroom 4.1. Tak to nám Adobe zamíchalo kartami.

jde to nějak rychle :)

Obrázek uživatele Martin Kozák

jde to nějak rychle :)