6. vydání FOCUSmagazine 5. vydání FOCUSmagazine 4. vydání FOCUSmagazine 3. vydání FOCUSmagazine 2. vydání FOCUSmagazine 1. vydání FOCUSmagazine
1 2 3 4 5 6

Postup ugrade firmware Canon EOS 7D - krok za krokem

3 Komentáře

Upgrade EOS 7DVážení členové CanonClubu. V našem článku v červnu jsme psali o nové verzi firmwaru, který připravila firma Canon pro fotografy používající Canon EOS 7D (rozsáhlá recenze).

Nyní jsme pro vás připravili zcela samostatný článek, kde krok za krokem popisujeme postup ugrade firmwaru Canon EOS 7D na verzi 2.0.0. Pro někoho to může být snadný úkon, ale víme, že spousta fotografů raději fotí, než dělá takovéto technické kousky.

V tomto článku je textový návod a na jeho konci pak video s konkrétními obrázky postupu upgrade. Budeme rád, pokud se nám k článku vyjádříve a napíše nám své názory a zkušenosti s návodem.

Z katalogu fotoaparátů si stáhněte firmware verze 2.0.0

  1. Firmware si v počítači pomocí Winzip dekomprimujte - měli byste získat soubor 7D000200.FIR
  2. Zformátujte si kartu CF - raději ve fotoaparátu
  3. Nakopírujte si 7D000200.FIR do nartu pomocí počítače
  4. a dále postupujte podle našeho videonávodu, který jsme pro vás připravili

Videonávod jsme publikovali pro členy Canonklubu na stránkách Vimeo do našeho klubového kanálu. Pustit si jej můžete odtud na vimeo.

Nebo přímo z YouTube

3 Komentáře

Používám na 7D firmware verze

Obrázek uživatele Jaroslav Chmelař

Používám na 7D firmware verze 2.0.3 na který jsem přešel loni. Dvojka už je docela stará, ale chápu smysl článku. Navíc je potřeba přejít na 2.0.0 a pak až na 2.0.3

Osobně jsem s tím problém

Obrázek uživatele martinkamin

Osobně jsem s tím problém neměl žádný (s DPP)

Návod je srozumitelný a

Obrázek uživatele dady

Návod je srozumitelný a jasný. Horší je, že se pak musí aktualizovat další SW (UTILITY, DPP atd.) Bylo by dobré uvést, co je nutné aktualizovat a na jakou (minimální) verzi.