6. vydání FOCUSmagazine 5. vydání FOCUSmagazine 4. vydání FOCUSmagazine 3. vydání FOCUSmagazine 2. vydání FOCUSmagazine 1. vydání FOCUSmagazine
1 2 3 4 5 6

Jak funguje stabilizace v objektivech Canon, video

0 Komentáře

EF-S 17-55V tomto krátkém videu můžete vidět vnitřek objektivu EF-S 18-55 a jak uvnitř funguje stabilizační člen optické soustavy. Jeden z optických členů je na pružinách vsazen do volného mechanismu, který umožňuje pohyb pouze v kolmé ose na osu objektivu.

Příslušná elektronika uvnitř objektivu "naladěná" na kmitočet chvějících se rukou pak obstarává posouvání tohoto optického členu a tím také máte možnost pořídit ostré snímky. O vše se stará elektronika a energie z baterie z fotoaparátu.

V prvních generacích Image stabilization Canonu se dosahovalo zlepšení až 2 clon (2 EV), nyní jsou to 4 EV. Označujeme ji jako stabilizaci druhé generace a značí se IS. Stabilizace vždy vydává jemný zvuk, u některých výrobců i natolik výrazný že jej slyšíte v běžném prostředí.

Pokud byste se chtěli podívat do Katalogu objektivů, ve filtru si můžete zapnout omezení pouze na stabilizované objektivy. Odkaz

Stabilizace objektivu EF-S 18-55